X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

TL $ USD

159,90 ₺ dan başlayan fiyatlarla

Kontrol Et Transfer Et
Transfer kodu
Devam Et

.com

$11.24

.net

$16.24
Kampanya

.org

$11.26

Alan Adı Kayıt/Yenileme Ücretleri

Uzantı Kayıt Yenileme Transfer
.com $11.24 $11.24 $11.24
.net $16.24 $16.24 $16.24
.org
$17.49
$11.26
$17.49 $17.49

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Hangi alan adı uzantısını seçmeliyim?

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır. Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir. Alan adı; sitenin adı ve kayıt yerini gösteren, bir dizi karakterden oluşan kısaltmalara verilen addır. Alan adı, tarayıcı adres çubuğuna yazıldığında, sitenin kendisini yükleyerek sayfasının açılmasını sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre, sadece 2018 yılında 494 milyon alan adı tescili yapılmıştır.

Alan Adı (Domain) Tescili nedir?

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.

Domain yönetimi için kontrol paneli sağlıyor musunuz?

Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Alan adı tescil siparişim ne kadar sürede aktive edilir?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Alan adımın tescil süresinin bitimine yakın bilgilendirme gönderiyor musunuz?

Alan adınızın tescil süresi bitimine yakın süreler kaldığında, sms ve e-posta ile hatırlatma mesajları göndermekteyiz.

Domain tescilini yenilemezsem ne olur?

Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.

Whois Bilgilerimi gizleyebilir miyim?

Whois bilgileri varsayılan ayar olarak erişime açık durumdadır. Dilerseniz sipariş sonrası domain panelinizden gizleyebilirsiniz.

İnternet Adresi Oluşturma

Hizmet sunan sertifikalı alan adı sahipleri, bu alan adlarını, üst seviye domainlerle birleştirerek satın alabilir. Yapılan kombinasyon, bu üst seviye alan adlarından birine kaydedilerek, sitenin internet adresi oluşturulur. vHost firması olarak, tüm teknik sorunlarınızı çözebilir, alacağınız riskleri en aza indirebiliriz. Firmamızdan alacağınız web hosting ve alan adı ile yüksek kalitede profesyonel hizmet alırsınız.

.com Satın Al

1985 yılından bu yana üst düzey alan adları arasında; .com, .net, .org bulunmaktadır. 2016 yılının satın alma rekoru ise .com alan adı ile kırılmıştır. İnternet üzerindeki alan adının yarısını .com oluşturmaktadır. Diğer alan adlarına göre lider durumda olan .com; 90’lı yılların ortalarına kadar, yalnızca ticari işletmeler için kullanılıyordu. Zamanla bu durum değişti ve .com alan adı herkese açık hale getirildi. Amerika, yaklaşık 120 milyon siteye kayıtlı .com alan adını elinde tutmaktadır. Mart 2016 yılından beri 15.79 milyon kayda sahip olan .net, .com’dan sonra gelen alan adı olmaktadır. Başlangıçta sadece ağla ilgili kuruluşlar için düşünülen .net alan adı, .com alan adı gibi herhangi bir kısıtlamaya tabi olmamıştır. Mart 2016 yılından itibaren 10.98 milyon kayda ulaşan .org alan adı ise, genellikle yönlendirme kurumları için tasarlanan ücretsiz bir alan adıdır.
Powered by WISECP
Top