HİZMET VE KULLANIM SÖZLEŞMESİ

vHost Telekom ( VHOST TELEKOMÜNİKASYON İNTERNET & BİLİŞİM HİZMETLERİ ) ve/veya https://www.vhost.com.tr adresli web sitesinden ürün ve hizmet satın alarak bu sözleşmedeki tüm koşul ve maddeleri kabul etmiş olacaksınız. Sözleşmede yer alan koşul ve şartları kısmen ya da tamamen okumamanız ya da ihlal etmeniz durumunda, doğabilecek her türlü maddi ve manevi zararda vHost Telekom, bağlı bulunan içerik üreticileri, çalışanları ve vHost Telekom tarafından yetkilendirilen kişi ve kurumların hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
vHost Telekom, gerekli gördüğü zaman ve durumda, bu sözleşmeyi, tek taraflı olarak güncelleme ve değiştirme hakkını saklı tutar. Değiştirme ve güncelleme öncesi haber verme gereksinimi duymaz.

vHost Telekom Web Sitesi’nde bulunan bilgi, belge ve içeriklerin, güvenilirliği genel kurallar çerçevesinde kabul görmüş kaynaklardan toplanmış olup, doğruluk ve yeterlikleri konusunda vHost Telekom’un bir garantisi bulunmamaktadır.
vHost Telekom web sitesinde yer alan içerik, yorum ve şekil ve değerlerin kullanımından doğabilecek herhangi maddi/manevi ve/veya menfi ve/veya müspet zarar ve masraflardan vHost Telekom’un hiçbir cezai sorumluluğu mevcut değildir.
vHost Telekom’dan herhangi bir hizmet almadan önce bu sözleşmedeki tüm maddeleri okumuş olduğunuz farz ve kabul edilmekte, doğabilecek anlaşmazlık, iddia ve talep olması durumunda, web sayfasında bulunan bu ibarelerin ve vHost Telekom’a ait tüm kayıtların delil olarak sunulacağı vHost Telekom tarafından beyan, vHost Telekom Web Sitesi’ne giren kişi ve kuruluşlar tarafından kabul ve taahhüt edilir.

1.) Siparişler ve Hizmet Teslimatı

Sipariş işlemleri başladığında yapılacak sahtecilik kontrolünden geçtikten ve ödeme alındıktan sonra ilgili hizmet hesabınıza kurularak bilgileri belirlediğiniz iletişim kanalı ile tarafınıza iletilecektir.
Kredi Kartı ve diğer online ödeme sistemleri ile yapılan ödemelerde ( Pay Pal) alan adı, web hosting ve reseller hosting hesapları sistem tarafından otomatik kurulsa da olası bir problemde kurulum süresi 48 saate kadar uzayabilmektedir.
Banka hesaplarımıza havale veya EFT yolu ile yapılan ödeme gönderimlerinde ise, kurulum süresi maksimum 2 İş günü olarak planlanmıştır. VDS ve Kiralık sunucu hizmetleri teslim süresi aksi bir durum olmadıkça 48 saattir. Yazılım ve Lisans işlemleri için teslimat, yazılı / sözlü olarak farklı bir talep gelmedikçe maksimum süre 1 haftadır. Belirtilen süre içerisinde ürününüzün teslim edilmemesi durumunda, vHost Telekom’un, talebiniz doğrultusunda tüm ödemenizi geri etmekle yükümlülüğü vardır.
İletişim ve hesap güvenliği amacıyla, sipariş esnasında kullanımda olan ve sorunsuz bir e-posta adresi vermek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Olabilecek ihlal ve diğer durumlarda gerekli görülmesi halinde sizinle bu adres üzerinden iletişim kurulacaktır.
Hesabınıza tanımladığınız e-posta adresinin güncelliği ve kontrolü sizin sorumluluğunuzdur, tarafınıza gönderimi yapılan e-postaların size ulaştığı farz ve kabul edilir. İş bu e-postaların tarafınıza ulaşmaması ya da okunmaması durumunda doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan vHost Telekom hiçbir cezai ve hukuki sorumluluk kabul etmez.
Sipariş esnasında veya siteye kayıt olurken talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru girmeniz gerekmektedir. Hatalı ve eksik bilgiler nedeniyle oluşabilecek sipariş iptallerinde vHost Telekom, ücreti iade etmeme veya kısmen ödeme yapma hakkına sahiptir.
Gerekli görülen durumlarda vHost Telekom, güvenlik amacıyla ödeme yapılan kredi kartına ait fotoğraf / taranmış resmini ve / veya kimlik fotokopinizi / taranmış resmini talep edebilir. Talep edilen bu evrakların teslim edilmemesi durumunda siparişinize sahte muamelesi yapılabilir, iptal edebilir ve aldığınız hizmet/hizmetler dondurulabilir. Sahtecilik nedeniyle dondurulan / durdurulan hesaplarda vHost Telekom, ücret iadesi yapmama ya da kısmen yapmama hakkını saklı tutar.

Site Taşıma

Site taşıma hizmetinde, sitenizi vHost Telekom’a taşımak için vHost Telekom tüm gayreti ile çalışmaktadır. Teknik olarak site taşıma esnasında yapılan işlemlerde çeşitli belirsizlikler olabildiği için, vHost Telekom sitenizin sorunsuz taşınması konusunda ve/veya ne kadar sürede taşınacağı konusunda garanti vermemektedir. Her hosting firması kendi içinde farklı konfigürasyonlara sahip olduğundan ve/veya bazı firmaların sistemlerinin gerekli alt yapıyı sağlamaması gibi durumlar oltaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda sitenizin doğru/eksiksiz/hatasız olarak taşınması çok zor veya imkânsız olabilmektedir. İşlem hatalı veya başarısız sonuçlanabilir. Bu ve buna benzer durumlardan dolayı oluşabilecek zararlardan vHost Telekom’un hiçbir cezai veya hukuki sorumluluğu bulunmaz.

2.) İçerik

vHost Telekom’un sağladığı tüm hizmetler ve bağlı koşullar T.C Anayasası’na göre tanzim edilmektedir.
vHost Telekom’un sunduğu hizmetleri kullanarak işlenen suçlarda vHost Telekom’un herhangi bir yasal sorumluluğu bulunmaz, sunulan hizmet aracılığı ile işlenecek tüm yasa dışı suçlarda eylemin bütün sorumluluğu size aittir.
Sunduğumuz hizmetler kullanılarak herhangi bir telif/tescil hakkını ihlal edecek şekilde davranmak yasaktır. İzinsiz müzik, fotoğraf, kitap vesair telif hakkı bulunan bilgi, belge ve ürünler dahildir. Ayrıca, sunucularımızda yasalara aykırı pornografik/erotik içerik ve hack vb. için kullanılabilir içeriklerin barındırılması yasaktır. Telif/tescil haklarına aykırılığı tarafımızca bilinen ve/veya yasal olmayan, iş bu madde de belirtilen ve ihlal sayılan içeriklere rastlanılması durumunda içerik derhal silinir ve/veya içerik erişime kapatılır. Benzer durumun tekrarında ise hesabınız dondurulabilir/sonlandırılabilir. vHost Telekom tarafından sağlanan hizmetlerin bu tip içeriklerin yayınlanmasında kullanıldığını düşünüyorsanız; abuse@vHost Telekom.com.tr adresine şikayetinizi belirten bir e-posta gönderebilirsiniz. Bu gibi şikayetlerde vHost Telekom sizden, konu ile ilgili daha fazla bilgi/belge/doküman/fotoğraf talep edebilir.
vHost Telekom’un sunduğu hizmetlerin yasadışı eylemlerde kullanıldığına dair şikayetlerde, vHost Telekom’un gerekli inceleme sonrası eylemin yasaya aykırı olup olmadığını, ihlal veya kötüye kullanım barındırıp barındırmadığına dair emin olamadığı durumlarda hizmet sürdürülebilir. Yasal olarak karar verme merci vHost Telekom değildir. Haklarınızı bu eylemleri gerçekleştiren kişiye karşı adli merciler nezdinde aramanız gereklidir. Bu ve benzer durumlardan doğabilecek her türlü zarardan, vHost Telekom’un herhangi bir cezai veya hukuki sorumluluğu yoktur.
vHost Telekom tarafından sunulan tüm hizmetler, yalnızda sınırları belirlenmiş bir kullanım hakkına sahiptir. İzniniz olmayan bir içerik/dosya ya da hizmete ulaşmanız durumunda bunu kullanmadan önce vHost Telekom ile iletişim kurma sorumluluğu size aittir. Menfi durumda tarafınızdan ortaya konan her türlü maddi/manevi zararların tazmini sizin sorumluluğunuzdadır.
vHost Telekom; yasal yükümlülükler gereği, sistemin doğru yönetilmesi amacı ile, izinsiz erişim ve girişlerin tespit edilmesi amaçlı, güvenlik yöntemlerini doğrulamak amacıyla ve/veya iş güvenliği amacıyla içeriklere ve/veya tüm erişimleri takip ve kayıt altına alabilir.
Takip işlemi sırasında sistem yöneticisi tarafından gerekli görülen içerikler/bilgiler, yukarıda belirtilen nedenlere bağlı olarak test edebilir, kaydedebilir, kopyalayabilir ve/veya kullanabilir.
vHost Telekom, yukarıda belirtilen nedenler dışında herhangi bir içeriği, herhangi bir şekilde kullanmaz ya da paylaşmaz.
vHost Telekom, dilediği zaman seçim yapma, hizmet vereceği/vermeyeceği kişileri belirleme hakkına sahiptir. vHost Telekom; iş bu sözleşmeye aykırı, bölücü, yasadışı, tahrik edici vb. içerikler barındıran hizmetleri uyararak ya da uyarma gereği görmeksizin erişime kapatma ya da silme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda, vHost Telekom, ödenen ücretten dilediği ölçüde kesinti yapma ya da iade yapmama hakkına sahiptir.
Yasalara aykırı içerikler, yetkili mercilere rapor edilecektir.
vHost Telekom sunucularına Shell scriptleri, malware veya virüslü içerik yüklenmesi, ücretinizin iade edilmeksizin hesabınızın derhal sonlandırılmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda vHost Telekom’a ve müşterilerine vereceğiniz herhangi maddi/manevi zararı tazmin etme sorumluluğu size aittir.
vHost Telekom’dun sunduğu hizmetlerde, hesabınıza yüklenen script/yazılım ve programların güvenilir olduğundan ve dizinlere verilen erişim izinlerinin doğruluğundan siz sorumlusunuz. Her kullanıcı kendi hesabında yapılan işlemlerden kendisi sorumludur. Bu sorumluluk kullanıcıya ait kullanıcı adı ve şifreyi de kapsar. Hesaplarınız için tahmini güç ve güvenli bir şifre kullanmalısınız. Ayrıca hesabınız kullanılarak sunucularımıza yüklenebilecek her türlü zararlı yazılımdan da siz sorumlusunuz. vHost Telekom gerekli gördüğü durumlarda, dilediği miktarda kesinti ile ve/veya iade yapmaksızın hizmetinizi sonlandırma hakkına sahiptir. vHost Telekom, bu gibi durumlardan doğabilecek hiçbir maddi/manevi zararda cezai ve hukuki sorumluluk kabul etmeyecektir. Hesabınız aracılığı ile vHost Telekom ve/veya müşterilerine verilebilecek her türlü maddi/manevi zararın tazmini tarafınıza aittir.
vHost Telekom, barındırdığı herhangi bir web sitesinde, veri tabanında, hesapta vesair içerik/hizmetin değiştirilmesini talep etme hakkını saklı tutar.

3.) SPAM Yasağı

vHost Telekom, istenmeyen, toplu ve spam e-posta gönderimine karşı tolerans göstermemektedir. Bu kurala uymamanız durumunda, aldığınız hizmet/hizmetler haber verilerek/haber vermeksizin sonlandırılacaktır.
vHost Telekom, IP adreslerinin e-posta kara listesinde yer alması durumunda, bu duruma sebep olan kişi ve kuruluşlardan durumun düzeltilmesi için gereken bedeli talep ve tahsil etme hakkına sahiptir. Bu ücret, vHost Telekom’a bağlı değildir ve IP bloğunu kara listeden çıkarmak için kullanılacaktır.
vHost Telekom’dan hizmet alarak; bu gibi durumlarda, gerekli ücreti itiraz etmeksizin belirtilen süre içerisinde ödemeyi kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

4.) Ödeme

vHost Telekom hizmetlerinden yararlandığınız süre zarfında, sunulan hizmetin ücretini ödemeyi kabul etmiş olursunuz. Hizmeti iptal etmediğiniz sürece yenileme işlemi yapılacak ve hizmete ait fatura oluşturulacaktır. Hizmeti kullanmaya devam etmek istemiyorsanız 15 gün öncesinde iptal talebinizi oluşturmalısınız. Bu sayede belirttiğiniz gün ve/veya satın aldığınız sürenin sonunda hizmetiniz iptal edilir.
Hizmet iptal işlemi, müşteri kontrol panelinden yapılmalıdır. Sürenin ne zaman iptal edileceğini ( acilen ve/veya süresi dolunca ) belirleyebileceğiniz seçenekler mevcuttur.
İptal işlemi 15 gün öncesinden başlatılmayan hesaplar için vHost Telekom, yasal prosedür başlatarak ücreti talep etme hakkına sahiptir.
vHost Telekom hizmetlerini kullandığınız sürece, ödeme bilgilerini güncel tutma ve faturalandırılmış hizmetleri zamanında ödeme sorumluluğunuz bulunmaktadır. Zamanında yapılmayan ödemelerde, vHost Telekom web hosting ve reseller hosting hesapları için size ek 6 gün süre tanıyacak, 6. Günün sonunda ödemesi yapılmayan hizmetler askıya alınacaktır.
Aynı hizmetlerin son ödeme tarihi 30 gün geçtiğinde ise hizmet sonlandırılacaktır. Alan adı, VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, ödeme yapılmaması durumunda ek bir süre tanınmadan hizmet sonlandırılır. Bu durumdan doğabilecek maddi/manevi zarar ve veri kayıplarından vHost Telekom hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
İsteğiniz ve bilginiz dahilinde ve/veya yanlışlıkla yaptığınız fazla ödemeler kredi olarak hesabınıza tanımlanır. Bu ücretlerin iadesi mümkün değildir. Tanımlanan krediyi, vHost Telekom’un sunduğu hizmetleri satın almak için kullanabilirsiniz.
vHost Telekom, ürün ve hizmetlerin fiyatlarını haber vermeksizin ve dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.
vHost Telekom, sunduğu hizmetin kapsadığı disk alanı, trafik ve benzer kaynakların, satın alınan kapsamı aşan kullanımı halinde, kullanılan ek kaynaklara ait bedeli sizden talep etme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda sizden talep edilen bedeli, itiraz etmeksizin belirtilen sürede ödemekle sorumlusunuzdur. Ödemenin yapılmaması durumunda, hesabınız iade yapılmaksızın sonlandırılacak ve bu durumdan doğacak her türlü zarar ve veri kayıplarından vHost Telekom sorumlu olmayacaktır.
vHost Telekom’un bilgi ve izni dışında yapılan ücreti geri çekme( chargeback, dispute, vb.) durumlarında, vHost Telekom’a verilen her türlü zararların karşılanması sizin sorumluluğunuzdadır.

5.) Yedekleme ve Veri Kaybı

Barındırdığımız bütün verilerin sorumluluğu size aittir. vHost Telekom, kolaylık olması için bir yedekleme hizmeti sunar, yedekler konusunda bir garanti vermez. Oluşabilecek herhangi bir nedene bağlı olarak yaşanan veri kayıplarından vHost Telekom kesinlikle sorumlu tutulamaz.

6.) Hizmet İptali ve Geri Ödeme

vHost Telekom, haber vererek/vermeksizin bir hizmeti, ödeme iadesi yapmaksızın veya dilediği miktarda kesinti yaparak, sebep göstermeksizin sonlandırma hakkına sahiptir.
vHost Telekom çalışanlarına karşı hakaret etmek ve/veya kaba davranışlarda bulunmak hesabınızın ve hizmetlerin askıya alınma/sonlandırılma vb. durumlar yaşanmasına sebep olacaktır. vHost Telekom, bu gibi durumlarda iade yapmaksızın üyeliğiniz sonlandırılarak sözleşmenizi feshedecektir.
vHost Telekom’un sunduğu hizmetleri kullanırken, vHost Telekom ve/veya çalışanlarına karşı ticari itibarı zedeleyen her türlü davranış, yazı, ilan, söz ve yorum gibi eylemlerden uzak duracağınızı taahhüt etmektesiniz. Aksi bir davranış sergilemeniz durumunda, maddi/manevi tazmin sorumluluğu altında olduğunuzu ve açılacak tüm davalarda İstanbul Mahkemelerinin ve İcra dairelerinin yetkili olduğunu kabul ediyorsunuz.
Sunucularımızın doğru ya da dolaylı yoldan saldırıya uğramasına, yavaşlama/kesinti gibi hizmet kalitesini olumsuz etkileyen durumlara neden olan, doğrudan veya dolaylı zarar veren siteler ve bağlı hesaplar haber vermeksizin ve iade yapılmaksızın kapatılabilir. Bu gibi durumlarda, vHost Telekom oluşacak zararın tarafınızca karşılanmasını talep edebilir. Gerekli ücreti itiraz etmeksizin, belirtilen süre zarfında ödemekle sorumlu olursunuz.
Hizmet sözleşmesini ihlal eden, kullanıcı isteği vb. nedenlerle ücreti ödenmiş hizmetlerin iptalinde, ödenmiş olan ücretin tamamının ya da kullanılmayan süreye ait ücretin iadesi yapılmayacaktır. Hesabınıza tanımlı kredi varsa bu kredileri vHost Telekom’un sunduğu hizmetleri satın almak için kullanabilirsiniz ama erken sonlandırmaya konu olan hizmetler için iade yapılmayacak veya hesabınıza kredi tanımlanmayacaktır.

7-a.) Hizmetin Kullanımı

7-a-a.) Web Hosting/Reseller Hosting

İzin verilmeyen eylemler:
Herhangi bir sebep ya da nedenle toplu e-posta gönderimi ve/veya SPAM e-posta gönderimi yapılamaz. E-posta hizmetleri, standart kullanımlarınız için sunulmaktadır.
90 saniye ’den daha uzun ve %25’in üzerinde kaynak kullanımına sebep olmak yasaktır. Kaynak kullanımınızda sorunlara neden olabilecek birçok etken vardır. Bunlara örnek olarak CGI yazılımları, FTP, PHP,http vb. gösterilebilir ve dahildir. Kaynak kullanımına dair raporları vHost Telekom tespit etmektedir ve kaynak kullanımınıza dair bir kanıt sunma zorunluluğu yoktur.
Web hosting hesapları için günlük %5, reseller hesapları için günlük %12 ‘den fazla ortalama kaynak kullanımı yasaktır. Kaynak kullanımınızda sorunlara neden olabilecek birçok etken vardır. Bunlara örnek olarak CGI yazılımları, FTP, PHP,http vb. gösterilebilir ve dahildir. Kaynak kullanımına dair raporları vHost Telekom tespit etmektedir ve kaynak kullanımınıza dair bir kanıt sunma zorunluluğu yoktur.
vHost Telekom sunucularında IRCD gibi sunucu tabanlı programlar da dahil olmak üzere sunucu tabanlı program kullanmak yasaktır.
Google Cash/AdSpy gibi örümcek ve indexleme programlarını çalıştırmak yasaktır.
IRC( Internet Relay Chat ) sunucuları ile iletişime geçen herhangi bir yazılımı çalışır vaziyette bulundurmak yasaktır.
Sunucularımızda Proxy uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
Sunucularımızda torrent uygulamalarının çalıştırılması yasaktır. Yasal torrentlere harici link verebilir fakat sunucumuzda barındıramazsınız.
Herhangi bir P2P ( peer-to-peer) / dosya paylaşımı uygulaması çalıştırmanız yasaktır.
Online oyun sunucu uygulamaları çalıştırmak yasaktır ( Counter Strike, Half-Life vb…)
Cronjob uygulamalarının 15 dakikadan daha sık aralıklarla çalıştırılması yasaktır.
Rapidshare/Turbobit vb dosya paylaşım yazılımlarının çalıştırılması yasaktır.
m) Ses ve Video yayınlama uygulamaları (Audio stream/Video broadcast ) çalıştırılması yasaktır.
n) Her web hosting hesabı, 250.000(ikiyüzellibin) dosyaya kadar barındırma limitine sahiptir ve 100.000(yüz bin) dosyadan büyük hesaplar tarafımızdan yedeklenmemektedir.

7 a-b.) VDS/Kiralık Sunucu

İzin verilmeyen eylemler:
Herhangi bir nedenle, toplu e-posta gönderimi ve/veya SPAM mail gönderimi yapılması kesinlikle yasaktır. E-Posta hizmeti normal yazışmalar ve standart dosya gönderimleri için kullanılmak üzere hizmetinize sunulmaktadır.
VDS hizmetlerinde, diğer VDS’lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yasaktır. Bu soruna genellikle yoğun disk kullanımları yol açmaktadır.
Proxy uygulamalarının kullanılması yasaktır.
Torrent / bit torrent uygulamaları kullanımı yasaktır. Yasal torrentlere sunucu dışına bağlantı verebilir ama sunucularımızda barındıramazsınız.
P2P(peer-to-peer) / dosya paylaşımı uygulamaları çalıştırılamaz.
Online oyun sunucu yazılımları ( Knight Online, Counter Strike, Half-Life vb) çalıştırılması yasaktır.

7b.) Yedekleme Limiti

vHost Telekom’un incelemesi sonucu gereksiz yere ve sürekli yedekleme yapan müşterilerin altığı hizmet/hizmetler haber vermeksizin/haber vererek askıya alınabilir ya da sonlandırılabilir. Bu madde yedekleme hizmetinin amacı dışında kullanılarak sunucuya zarar verdiğinin tespiti durumunda geçerlidir.

7c.) Limitsiz Web Hosting

Limitsiz web hosting hizmetleri, web sitenizin dosyalarının sunucuda barındırılması ve sitenizin trafiğini kapsamaktadır.
Limitsiz web hosting alanı, veri ve/veya yedek depolama alanı olarak kullanılamaz.

8.) Trafik Kullanımı

Her müşteri satın aldığı paketin kapsadığı miktarda trafik limitine sahiptir. Tanımlı limitin aşılması/doldurulması durumunda, bir sonraki fatura dönemine ve/veya ek trafik bedelinin ödenmesine kadar geçici ve otomatik olarak askıya alınabilir. Sitenizin trafik raporunu takip etme sorumluluğu size aittir. Satın alınan hizmete ait trafiği aşan kullanımlarda, satın alınan hizmet dışında kalan tutar sonraki ay faturalandırılır ve bu ücreti, itiraz etmeksizin belirtilen süre zarfında ödemeyi kabul ediyorsunuz.

9.) Uptime Garantisi

vHost Telekom’un garanti ettiği %99 uptime yerine getirilmezse, vHost Telekom talep etmeniz durumunda, ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz kullanımınıza sunma sorumluluğu taşır. Bu durumu raporlayan 3. Parti yazılımları vHost Telekom tarafından geçerli görülmez. Bu raporlar vHost Telekom tarafından tutulmakta ve yayınlanmaktadır. Garanti ettiği %99 uptime performansının yerine getirilmemesi durumunda hesabınıza gereken kredinin tanımlanması için info@vHost Telekom.com.tr adresine e-posta göndermeniz gereklidir. VDS ve Kiralık Sunucular için, yalnızca ağ garantisi verilmektedir. VDS ve Kiralık Sunucunuzun erişilebilir ve/veya çalışır vaziyette olması vHost Telekom’un güvence ve sorumluluğunda değildir. Bu ve benzeri durumlarda, tarafınızca aksi bildirilmedikçe, vHost Telekom sorundan bihaber olacaktır. Uptime garantisinin karşılanamadığı durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde yapılacak indirim, 3. Parti yazılım ve lisans ücretlerini kapsamamaktadır.
Uptime garantisi, sunucunuzu kapatmaya yönelik art niyetli saldırılar sırasında ve önceden planlanan sunucu bakımları süresince geçerli değildir. Bu nedenle olabilecek kesintilerde, oluşan kesinti süresi uptime oranına yansıtılmayacaktır.

10a.) Destek Kapsamı

vHost Telekom’un sunduğu hizmet kapsamının dışında kalan konularda herhangi bir destek sağlama taahhüdü olmadığını ve destek sağlamayacağını kabul ediyorsunuz. Satın alınan hiçbir barındırma hizmeti nedeniyle vHost Telekom’un yazılımsal destek verme, kullanıcıya ait işlemleri üstlenme ( mail hesabı açmak/ayar yapmak, veri tabanı işlemleri yapmak vb…) yükümlülüğü bulunmamaktadır. VDS/Kiralık Sunucu hizmetinde destek, sadece sunucunun ilk kurulum ve teslim edilebilir hale getirilmesi durumuna kadar sürdürülmekte, ek kurulum ve kullanıcı işlemleri destek kapsamı dışında kalmaktadır. Yazılım hizmetlerinde vHost Telekom, sadece sorunsuz çalışan bir yazılım teslimatından sorumludur.
Müşteri Kontrol Paneline şifrenizle giriş yaparak destek sisteminden faydalanabilir, destek bildirimi göndermek için Destek Bildirimleriniz bölümünü kullanmalısınız. Diğer metotlarla(e-mail, telefon, canlı destek, iletişim formu vb..) herhangi bir işlem ya da hesapla ilgili bilgi paylaşımı yapılmaz.

10b.) 7/24 Destek ve Destek Sağlama Süresi

7/24 destek kavramı, aradığınız her an telefonla cevap alacağınız anlamına gelmez. Destek birimimiz gönderdiğiniz bildirimlere en hızlı şekilde cevap verebilmek amacıyla özverili bir şekilde çalışmaktadır. 7/24 destek, mesai saatinden bağımsız, zaman ve mekâna bağımlı kalmadan çalışmak anlamına gelir. Destek birimimizden cevap alma süreniz yoğunluk durumuna ve istisna durumlar olmadığı sürece maksimum 24 saattir.

11.) Reseller Hosting: Müşteri Sorumluluğu

Reseller hosting hizmeti alıyorsanız, satış yaptığınız müşterilerinize desteği kendiniz vermekle sorumlusunuz. vHost Telekom, reseller hosting müşterilerine bağlı alt müşterilere destek vermeyecektir. Herhangi bir reseller hosting alt müşterisi bizimle iletişime geçerse vHost Telekom, siz müşterinizin sorunları ile ilgilenene kadar hesabınızı askıya alma hakkına sahiptir. Ayrıca reseller hosting müşterilerimiz, alt müşterilerinin sitelerindeki içeriklerden sorumludur. Reseller hosting müşterilerinin ihlal ve yasadışı davranışlarından vHost Telekom olarak sorumluluk kabul etmiyoruz.

12.) VDS ve Kiralık Sunucu

vHost Telekom, sunduğu VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerine ait şifreleri sıfırlama hak ve yetkisini saklı tutar. Geçerli E-posta adresi ve Root şifresini sistemimizde kayıtlı bulundurmak sizin sorumluluğunuzdadır. VDS ve Kiralık Sunucular tarafımızca yedeklenmemektedir. Bütün verilerin güvenliği ve yedeklenmesi müşterinin sorumluluğundadır.

13.) Co-Location (Sunucu Barındırma)

vHost Telekom barındırdığı tüm sunucu hizmetlerine ait şifreleri sıfırlama hak ve yetkisini saklı tutar. Geçerli E-posta adresi ve Root şifresini sistemimizde kayıtlı bulundurmak sizin sorumluluğunuzdadır. Co- Location sunucular tarafımızca yedeklenmemektedir. Bütün verilerin güvenliği ve yedeklenmesi müşterinin sorumluluğundadır.
vHost Telekom, sunucu barındırma hizmetine dair ödeme gecikmelerinde, barındırılan sunucu ve sair ekipmanları, geciken ödeme ve yasal faizi ile beraber yapılana kadar rehin tutma hakkına sahiptir.

14.) Fiyat Değişimi

vHost Telekom’dan satın aldığınız hizmete dair, satın alma süreniz boyunca, ek bir özellik kullanmadığınız veya limit aşımı yapmadığınız sürece, sizden ek ücret talep etmez. vHost Telekom, belirlenen hizmet süresi sonunda fiyat değişimi ve yeni fiyatlandırma ile hizmet tazeleme hakkını saklı tutar.

15a.) Zararı Karşılama

vHost Telekom’un sunduğu hizmetleri satın alarak, vHost Telekom’u zarara uğratacak davranışlar sergilemeyeceğinizi, maddi/manevi zarar vermemeyi kabul ediyor ve sebep olacağınız herhangi bir maddi/manevi zararın tarafınızdan tazmin edilmesini kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

15b.) Yasal Zorunluluklar

vHost Telekom’dan hizmet satın alarak, vHost Telekom’u yasal yükümlülüklerle karşı karşıya bırakacak durumlara sebep olmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Bu gibi durumlarda, mahkeme ve avukat masraflarının tarafınızdan talep edilen süre zarfında ödeneceğini taahhüt ediyorsunuz.

16.) Feragat

vHost Telekom, ticari/hususi işlerinizde oluşabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. vHost Telekom sunduğu hizmet/hizmetler hakkında hiçbir garanti vermemektedir. Bunlara vHost Telekom ve vHost Telekom çalışanlarının sebep olacağı veri kaybı, gecikme, kesilme, hatalı bilgi teslimatı vb dahildir. 3. Kişilerin sunucularımıza hack yolu ile ulaşarak bilgi/belge ve verilerinizi elde etmesi durumunda vHost Telekom hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

17) Yasal Bilgi Verme

vHost Telekom gerekli görülen durumlarda talep edilen belge/bilgi ve verileri yasal mercilerle paylaşmak zorundadır. Bu bilgi/belge ve veriler gerekli durumlarda size ait özel bilgiler de olabilir.

İADE ŞARTLARI/SÖZLEŞMESİ

Birçok kişi ve şirket Vhost Telekom ve hizmetlerini güvenle alıyor olsasa bile %100 müşteri memnuniyeti sağlanamayacağı açıktır. Hizmet üreten hiçbir sektörde bu mümkün değildir.
Vhost Telekom hizmetlerini satın aldığınız ve memnun kalmadığınız durumlarda 3 gün içerisinde hizmetinizi müşteri panelinizden iptal edebilir ve ödemenizi geri alabilirsiniz.
Vhost Telekom’un sunduğu iade garantisi ile ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için info@vhost.com.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

Bilgi:

Vhost Telekom’un iade garantisi, web hosting hizmetleri haricindeki(alan adı kayıt/transfer işlemleri, VPS-VDS ve kiralık sunucu, SSL sertifikası, co-location/sunucu barındırma, lisanslama, yazılım vb..) hizmetlerini içermez. Alan adı kayıt/transfer işlemi, VPS-VDS, kiralık sunucular, SSL sertifikaları, co-location/sunucu barındırma, lisans, yazılım hizmetleri iptal edilemez ve bu hizmetlere geri ödeme yapılmaz.
Geri ödemeler için tanımlı süre 30 iş günüdür.
Vhost Telekom iade garantisi, sözleşme ihlali yapan ve askıya alınan/durdurulan hesaplar için geçerli değildir.
Her müşterimiz, yalnızca bizden satın aldığı ilk hizmet için iade talebi oluşturabilir. Örneğin Vhost Telekom’dan aldığınız bir hizmete ek başka bir hizmet aldığınızda ek hizmet için iade garantisi geçersizdir.